Svaka župa u Zagrebačkoj nadbiskupiji ima župno pastoralno i ekonomsko vijeće.

Mandat župnih vječnika traje pet godina od imenovanja, ukoliko ne dođe do promjena zbog opravdanih razloga.

13. veljače 2011, predstavili smo nove članove župnog Pastoralnog vijeća, evo njihovih imena: Damir Bagić; Robert Bošnjak; Dražena Bule; Lidija Cepetić; Petra Čavka; Hrvoje Domitrović; Maja Freundlich; Bernard Gršić; s. Darija Jovanović; Ante Jukić; Marinko Krstanović; Stipe Ledić; Koraljka Marušić; Dubravko Mlinarić; Elizabeta Pejnović; Šimun Petričević; Zlatko Prkačin; Jure Radić; Jasenko Šćuric; Željka Sruk; Branka Zrinjski.

Uloga Župnih vječnika je da budu savjetodavno i djelatno tijelo koje proučava, planira, predlaže, usklađuje, priprema, provjerava i pripomaže u ostvarenju pastoralnog rada u župi. Potiče na suodgovornost i sudjelovanje svih članova župe u naviještanju, bogoslužju i dobrotvornosti, pa tako ostvaruju svoj apostolat u župi kao vjernici laici u suradnji sa svojim svećenicima.

Ako imate neke prijedloge i rješenje za poboljšanje vjerskog, liturgijskog, katehetskog, karitativnog, socijalnog, kulturnog i sportskog života u našoj župi, predložite to nekom od vječnika, pa ćemo o tome porazgovarati na našim pastoralnim sjednicama.

Autor: Velimir Jurković
Vrijeme objave: 22.09.2021. u 12:59:22