Pages Navigation Menu

Jordanovac 110, Zagreb

Župni oglasi – 33. Nedjelja kroz godinu

A – 33. NEDJELJA KROZ GODINU

  1. Studeni   2020.

Ponedjeljak: Sv. Margareta Škotska; Sv. Gertruda – djevica

Utorak: Sv. Elizabeta Ugarska, redovnica

Srijeda: Posveta bazilika svetih Petra i Pavla

Subota: Prikazanje Blažene Djevice Marije

– zbog hladnoće i epidemioloških mjera od sljedeće nedjelje 22. studenoga uvodimo misu u 12:15.

– Karitas neće više prikupljati odjeću kako je to bio običaj prijašnjih godina

– više ne primamo prijave za prvu pričest i krizmu rok upisa je završen.

– slike prvopričesnika i krizmanika možete podići u sakristiji nakon svake mise i u radno vrijeme župnog ureda.

– u četvrtak 19. studenog započinjemo sa 24 satnim klanjanjem koje će se  održavati svaki četvrtak – a nakana je za osobni duhovni rast u vjeri, duhovno obnovu župe i za sve ljude koji žive i djeluju na području našoj župi. Poradi epidemioloških mjera potreban je raspored, stoga vas pozivamo one koji žele ozbiljno pristupiti  klanjanju da se jave nakon mise u župni ured kako bi se dogovorili oko termina za klanjanje. Klanjanje počinje u četvrtak nakon večernje mise i završava u petak prije krunice. Ne zaboravimo uzor klanjanja je Isus Krist sjetimo se, On je provodio čitave noći u molitvi i klanjanju Ocu.

-u subotu 21. studenoga također je tradicionalno cjelodnevno Euharistijsko klanjanje za domovinu, obitelji, i potrebe sveopće Crkve. Euharistijsko klanjanje počinje nakon jutarnje mise a završava prije krunice.

– Stigao je novi broj Glasa koncila, Katolički tjednik, a pogledajte i ostali tisak na stoliću.

NEKA NAS SVE PRATI  I KOD BOGA ZAGOVARA BEZGREŠNO SRCE MARIJINO.