Pages Navigation Menu

Jordanovac 110, Zagreb

Župni oglasi – 31. Nedjelja kroz godinu

A – 31. NEDJELJA KROZ GODINU

1. Studeni 2020.

Ponedjeljak: Spomen   svih vjernika pokojnika – Dušni dan

Utorak: Sv. Maritn iz Poressa; Bl. Rupert Mayer, svećenik DI

Srijeda: Sv. Karlo Boromejski, biskup

Četvrtak:  Svi sveti srijemski mučenici i spomen Svi sveti iz Družbe Isusove

Petak: Prvi petak (Klanjanje u 18.00 sati), Spomen svih vjernih mrtvih Družbe Isusove

Subota: Prva Subota – Cenakolo

– Potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu može postići: a) tko pohodi groblje i u dane od 1. do 8. studenoga moli za pokojne; b) tko na današnji dan – ili po dopuštenju Ordinarija u nedjelju prije ili poslije ovoga dana, ili na dan Svih Svetih – pohodi neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju i Vjerovanje te moli na nakanu Svetoga oca.

– sljedeće nedjelje u našu župu doći će mladi klesar Luka Valec, iz Zaboka, koji izrađuje suvenire od prirodnog kamena, sakralne tematike, nakon misa moći će te vidjeti te suvenire pa tko koliko može neka podrži tog mladog umjetnika.

– podsjećamo krizmanike i prvopričesnike za sljedeću godinu 2020/21, da se prijave online preko stranice e – župe, prijave se primaju do 8. studenog sljedeća nedjelja, hvala onima koji su to već učinili.

– slike prvopričesnika i krizmanika možete podići u sakristiji nakon svake mise i u radno vrijeme župnog ureda.

– danas nakon večernje sv. Mise u našoj crkvi će se održati koncert akademskog zbora Palma povodom blagdana Svih Svetih, svi ste dobro došli

– Stigao je novi broj Glasa koncila, Katolički tjednik, a pogledajte i ostali tisak na stoliću.

– na radost sviju na dnu crkve postavljeni su senzorni raspršivači s blagoslovljenom vodom.

NEKA NAS SVE PRATI  I KOD BOGA ZAGOVARA BEZGREŠNO SRCE MARIJINO.