Župni oglasi – 7. Nedjelja kroz godinu (A)

1. NEDJELJA KROZ GODINU (A)                                                      23. veljače 2020.

Tjedni kalendar:

Srijeda: Čista Srijeda – Pepelnica                                                        Nedjelja: Prva korizmena nedjelja

– U srijedu je Pepelnica i početak korizmenog vremena. Pod sv. misama  u 07.00 i u 18.30. je obred pepeljenja. Taj dan je zapovjedani post i nemrs, a zapovjedani nemrs je sve petke u korizmi.

Kroz korizmu: utorkom i petkom u 18,00 sati je pobožnost Križnoga puta. Križni put će predvoditi različite grupe iz naše župe, a i bogoslovi iz Kolegija. Utorkom i petkom od 18,00 sati je prilika za sv. Ispovijed.

Kroz korizmu ćemo imati klanjanje pred Presvetim svakoga četvrtka poslije sv. mise, koji će glazbeno-meditativno organizirati zbor mladih Jordan. Pozivamo sve da korizmu oplemenimo i ovakvim vidim molitve.

Najavljujemo unaprijed Duhovnu obnova i roditeljski sastanak za roditelje krizmanika: 10. ožujka, utorak, započinje s križnim putem, s početkom u 18.00, završetak oko 19.30. Prilika i za uskrsnu ispovijed.

Napominjujem da od 1. ožujka upisujemo misne nakane za travanj, svibanj i lipanj. Mise upisujemo kvartalno – mjesec dana prije početka jednoga godišnjeg kvartala počinje upis misa. Podsjećam, odlukom Nadbiskupije utorkom i petkom navečer  se slave tzv.kumulativne sv. mise, tj. mise na više nakana.

Novi su brojevi Glasa Koncila, i ostalog tiska na stoliću.

Korizma je vrijeme intenzivnijeg duhovnog života. Molitva i djela ljubavi su oprobani put priprave za proslavu Uskrsa. Pitamo se  čega se odreći ili što novoga usvojiti u svojemu vjerničkom i ljudskom življenju?

Predlažemo prošlogodišnju praksu koja nije bila bez rezultata: katkada smo nemarni pri odlasku na sv.misu: kasnimo pri dolasku, razgovaramo u crkvi, nedostaje nam kojiputa i  istinski unutarnji i vanjski stav usredotočenosti, usredištenosti na nešto važno. Predlažem da u korizmi pripazimo na ove propuste koji nam izgledaju nevažni ili neznatni, no ipak su znak duhovne površnosti koja nas može ozbiljno potkopati.

Što god uzeli kao korizmenu pokoru neka nam u svemu bude na pomoći dobri Bog!