Župni oglasi – 30. Nedjelja kkroz godinu (C)

C – 30. NEDJELJA KROZ GODINU

27. Listopada 2019.

Ponedjeljak: Sv.Šimun i Juda Tadej, apostoli

Četvrtak: Sv. Alfonz Rodriguez, redovnik DI

Petak: Svi Sveti – svetkovina,  Prvi petak

Subota: Dušni dan,  Spomen svih vjernika pokojnika,

Prva subota (Cenakul)

Na blagdan Svih Svetih sv. mise su u 08,00, 11,00 i 18,30 sati.

– U subotu na Dušni dan mogućnost je za potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu, a može se postići:

a) tko pohodi groblje i u dane od 1. do 8. studenog moli za pokojne;b) tko na Dušni dan – ili po dopuštenju ordinarija u nedjelju prije ili poslije ovoga dana, ili na dan Svih Svetih – pohodi neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju i Vjerovanje te moli na nakanu Svetoga oca.

U subotu je i Cenakul, misa ujutro u 10.00, izostaje misa u 7.00.

– Danas Caritas naše nadbiskupije provodi akciju „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“ i kupnjom lampaša pomažete nadbiskupijski i župni karitas.

Fra Ivica Perić se pismom zahvaljuje iz Ruande za lijepi prijem i potporu misiji u kojoj djeluje.

Stigao je novi broj Glasa koncila, Katolički tjednik, a pogledajte i ostali tisak na stoliću.

Pohađajući grobove naših najmilijih molimo da se svi nađemo dostojni vječnoga zajedništva s Gospodinom, čiji blagoslov neka nas prati u tjednu koji nadolazi.

fra Ivica Perić