Pages Navigation Menu

Jordanovac 110, Zagreb

Župni oglasi -6. (C) Vazmena nedjelja

C – 6. VAZMENA NEDJELJA  

  1. SVIBNJA 2019.

 

PONEDJELJAK:   Sv. Augustin Kenterberijski, biskup

SRIJEDA: SV. EUZEBIJE I POLION, MUČENICI

ČETVRTAK: UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO, svetkovina

PETAK: Pohod Bl. Djevice Marije; MAJKA  BOŽJA OD KAMENITIH VRATA,      zaštitnica grada

SUBOTA: Sv. Justin, mučenik, Prva Subota,

 

1.lipnja je Prva subota u mjesecu, Cenakul u našoj crkvi: molitva krunice u 9.00; sv.misa u 10.00

Na Uzašašće su mise u 7.00. i 18.30

 Projekt Fit katolik započinje u subotu 1. lipnja u Maksimiru u 10.00. kod glavne pozornice. Projekt Fit katolik nastoji približiti vjernicima utjecaj tjelesnog vježbanja na zdravlje i prikazati tjelovježbu kao sredstvo na životnom putu svetosti.
Nakon kratkih uvodnih predavanjua doc.dr.sc. Ivana Segedija o utjecaju tjelesnog vježbanja na zdravlje, te vlč. Boris Jozića o teološkom pogledu na tijelo slijedi tridesetominutna tjelovježba svih okupljenih.
Na kraju ćemo završiti koncertom duhovne glazbe: predvode Alan Hržica i Petar Buljan.

 Izlet u mjesta povijesnih stradanja hrvatskog naroda: Gvozdansko i Zrin – Banovina, je 8.lipnja. Već prijavljeni se ne trebaju ponovno prijavljivati. Okvirna cijena je 150 kn, koja uključuje putovanje, i ručak. Prijave u sakristiji ili župnom uredu.

Susret ministranata našega dekanata 1.lipnja, na Šalati, s početkom u 14.00.

– Pogledajte nove brojeve Glasa Koncila, Katoličkog tjednika,  te ostali tisak na stoliću.

Ide kraju i svibanj – Gospin mjesec, koji završava blagdanom Majke Božje od Kamenitih vrata. Molimo njezin moćni zagovor za naš grad i sve njene stanovnike, te naše obitelji.