Župni oglasi – 8. nedjelja kroz godinu (C)

8. NEDJELJA KROZ GODINU (C)

3. ožujak 2019.

Tjedni kalendar:

Srijeda: Čista Srijeda – Pepelnica

Četvrtak: Sv. Perpetua i Felicita, mučenice

Petak: Sv. Ivan od Boga, redovnik

– U srijedu je Pepelnica i početak korizmenog vremena. Pod sv. misama u 07.00 i  u 18.30 sati je obred pepeljenja. Taj dan je zapovjedani post i nemrs, a zapovjedani nemrs je sve petke u korizmi.

Kroz korizmu: utorkom i petkom u 18,00 sati je pobožnost Križnoga puta. Križni put će predvoditi različite grupe iz naše župe, a uključiti će se i bogoslovi iz Kolegija. Utorkom i petkom od 18,00 sati je prilika za sv. Ispovijed.

Prošle nedjelje u  akciji našega Karitasa – prodaja kolača, prikupljeno je 4800 kn za fond župnog Karitasa. Zahvaljujemo darovateljima.

Pater Damir Kočiš će predstaviti udrugu Hrabrost, koja pomaže djeci s posebnim potrebama. Ove godine poslije Uskrsa će preko 100 djece putovati na hodočašće u Lourdes. Pomozimo im da odu na hodočašće. Kutija je na dnu crkve.

Novi su brojevi Glasa Koncila, Glasnika Srca Isusova i Marijina, Marije i ostalog tiska na stoliću.

Korizma je vrijeme intenzivnijeg duhovnog života. Molitva i djela ljubavi su oprobani put priprave za proslavu Uskrsa. Hvala Vam na suradnji i svakom drugom daru.