Župni oglasi: 30. nedjelja kroz godinu

Srijeda: Sv. Alfonz Rodriguez, redovnik DI

Četvrtak: Svi Sveti – svetkovina

Petak: Dušni dan,  Spomen svih vjernika pokojnika,  Prvi petak

Subota: Sv. Martin iz Porresa,  Prva subota (Cenakul)

– U srijedu, uoči blagdana Svih svetih, nakon večernje sv. mise je klanjanje pred Presvetim i trajat će do 21,00 sat.

Na blagdan Svih Svetih sv. mise su u 08,00; 11,00 i 18,30 sati.

– U petak na Dušni dan mogućnost je za potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu, a može se postići:

1. a) tko pohodi groblje i u dane od 1. do 8. studenog moli za pokojne;
  2. b) tko na Dušni dan – ili po dopuštenju ordinarija u nedjelju prije ili poslije ovoga dana, ili na dan Svih Svetih – pohodi neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju i Vjerovanje te moli na nakanu Svetoga oca.

– Danas Caritas naše nadbiskupije provodi akciju „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“ i kupnjom lampaša pomažete nadbiskupijski i župni karitas.

Također najavljujemo da će naš župni karitas 6. do 8..studenoga prikupljati odjeću koja će se dijeliti  9. i 10. studenog.

Stigao je novi broj Glasa koncila, Katolički tjednik,  pogledajte i ostali tisak na stoliću.

Pohađajući grobove naših najmilijih molimo da se svi nađemo dostojni vječnoga zajedništva s Gospodinom, čiji blagoslov neka nas prati u tjednu koji nadolazi.