Sakramenat ženidbe

Prilikom otvaranja postupka za ženidbu potrebno je donijeti:

KRSNI i SLOBODNI LIST iz župe krštenja zaručnika, ne stariji od šest mjeseci.
POTVRDU iz Matičnog ureda za sklapanje braka u vjerskom obliku, Petrova 116 (od 8,30 do 15,30, tel. 2332 – 922, www.uprava.hr) ili nekog drugog Matičnog ureda.
POTVRDU o obavljenom zaručničkom tečaju iz župe u kojoj je bio održan (održava se u župama Zagrebačke nadbiskupije, info. na www.zupa-svkriz.hr).

Ako zaručnici ili jedan od zaručnika po mjestu stanovanja pripada nekoj drugoj župi potrebno je u toj župi zatražiti od župnika DOPUŠTENJE za sklapanje ženidbe izvan vlastite župe.

Za pokretanje ženidbenog postupka zaručnika različite vjeroispovijesti potrebno je donijeti:

KRŠTENA STRANKA:

Krsni i slobodni list iz župe krštenja zaručnika/ce, ne stariji od šest mjeseci,
Potvrdu iz Matičnog ureda, Potvrdu o obavljenom zaručničkom tečaju.

NEKRŠTENA STRANKA:

Rodni list.

Za pokretanje ženidbenog postupka za stranke sa civilnom ženidbom potrebno je donijeti: Krsni i slobodni list iz župe krštenja zaručnika (ne stariji od šest mjeseci), Vjenčanii list, Potvrda o obavljenom zaručničkom tečaju.

ZA VJENČANJE KONTAKTIRAJTE NAS BAREM DVA MJESECA RANIJE:  Utorak, Srijeda, Četvrtak, Petak : 17.00 – 18.00

Za pokretanje parnica o ništavosti ženidbe informacije možete naći na: www.medjubiskupijski-sud-zagreb.net